top of page
Пошук

Типи та види бізнес-освіти в Україні

Освіта і професійна підготовка — надзвичайно важливий аспект для людей, які працюють з бізнесом. У цій статті хочемо трохи детальніше розглянути можливості та переваги бізнес-освіти в нашій країні.

 

Перш за все, пропонуємо розібратися, для чого потрібна бізнес-освіта.

 

1. Саморозвиток та покращення професійних навичок.

Для керівника бізнесу дуже важливо постійно працювати над собою, формувати нові навички, які допоможуть керувати бізнесом ефективніше.


2. Розвиток лідерських навичок.


3. Розуміння тенденцій на ринку.

Світ бізнесу не стоїть на місці, тож важливо постійно відстежувати нові тенденції та зміни. Так буде простіше керувати власним бізнесом, аналізувати його місце на ринку, впливати на власну конкурентоспроможність.


4. Розвиток бізнесу.

Отримавши додаткову бізнес-освіту керівнику буде простіше проаналізувати внутрішні процеси компанії, подивитися на них свіжим поглядом і змінити його на краще. Це позитивно вплине і на конкурентоспроможність, і на ефективність роботи.


5. Мотивація та стимул до інновацій.

Під час навчання у керівників з’являється додаткова інформація і бачення, як впровадити інновації у бізнес для покращення загальних показників роботи.


6. Адаптивність.

Постійне навчання та розвиток допомагають краще розуміти зовнішнє середовище і легше адаптувати бізнес до змін.Типи та види бізнес-освіти в Україні

Види бізнес-освіти в Україні

 

1. Університетська освіта.

Найперший етап професійної підготовки — бакалаврські та магістерські навчальні програми з різноманітних напрямків. Не існує правильної відповіді на запитання “Яку освіту має отримати майбутній керівник?”. Дехто з експертів вважає, що для ефективного керування бізнесом потрібно здобути економічну освіту. На думку інших, достатньо навчання за спеціальністю “Менеджмент”. Проте зараз сходяться на думці, що перша освіта — це лише перша сходинка у навчанні управлінця, адже люди, які керують бізнесом мають постійно навчатися, вивчати різні аспекти сфери, покращувати знання. Тож освіту в університеті варто сприймати як базову, а вже з роками нашаровувати на неї нові знання.

 

2. MBA (Master of Business Administration)освітні програми, які є популярними й авторитетними у всьому світі. Вони підходять для людей, які вже мають певну освіту (наприклад, ступінь бакалавра фінансів) і досвід роботи за фахом (наприклад, на посаді проєктного менеджера) та хочуть покращити свої вміння, отримати нові корисні навички, які одразу зможуть застосувати на практиці. В Україні є доволі багато шкіл, які пропонують освітні програми для керівників та підприємців різного рівня. Навчання (онлайн та офлайн) триває в середньому до двох років і розраховане на власників бізнесу, керівників проєктів чи відділів, менеджерів топ-рівня. Також існують MBA програми орієнтовані на конкретну галузь бізнесу, наприклад, системне управління бізнесом. Крім додаткових знань та отримання визнаної у всьому світі кваліфікації, це також чудова можливість зануритись у бізнес-середовище країни, познайомитися з керівниками інших бізнесів, перейняти досвід і поділитися своїми напрацюваннями.

 

3. Курси та сертифікації.

Навчальні курси та сертифікації ідеально підходять для тих, хто хоче отримати нові знання і покращити свої навички за короткий термін. В Україні є доволі багато сертифікованих бізнес-шкіл, які пропонують навчальні програми широкого спектру. Це може бути і побудова стратегії бізнесу, і курс маркетингу, і загальне управління проєктами тощо. Ми, громадська організація Гільдія Змін, також пропонуємо освітні проєкти для розвитку бізнесу, які підійдуть керівникам різних рівнів. Ми надаємо можливість навчання онлайн та офлайн, менторство та індивідуальні консультації, а також сприяємо розвитку бізнес спільноти по Україні та у Львові. Одним з наших фокусів є розвиток переміщених підприємств та підтримка ветеранського бізнесу.

 

4. Корпоративна бізнес-освіта.

Останнім часом дуже багато уваги приділяють навчанню не лише керівників, а й усього персоналу. Компанії організовують офлайн та онлайн навчання, спрямоване на покращення продуктивності, рівня мотивації, розвиток лідерських навичок тощо. Навчання проходить в різних форматах: тренінги, онлайн лекції, групові та індивідуальні консультації, сесії питань і відповідей, бізнес коучинг тощо. Виходячи з потреб бізнесу, керівники можуть обирати те корпоративне навчання, яке підходить саме їхній команді.

 

5. Онлайн навчання.

Ми виділили цьому формату окремий пункт, адже вплив переходу до онлайн-форматів навчання неможливо переоцінити. З появою великої кількості навчальних платформ, майже немає перешкод для бізнес-освіти. Якщо формат онлайн-навчання доступний, ви можете навчатися в будь-якому комфортному для вас середовищі, обирати курси, які близькі вам не по локації, а по наповненню. Не потрібно витрачати час на дорогу і насолоджуватися навчанням з комфорту власної домівки чи кав’ярні.

 

Отже, в Україні є безліч варіантів бізнес-освіти для фахівців різного рівня. І початківець, і керівник вже успішного бізнесу зможуть з легкістю обрати актуальний для них тип навчання. Ми віримо, що навчання та постійний розвиток допомагають стати успішнішими та ефективнішими!

41 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page