top of page
Пошук

Книга Едіт Егер «ДАР: 12 УРОКІВ, ЯКІ ВРЯТУЮТЬ ВАШЕ ЖИТТЯ»

   Це був кінець серпня 2022 року, в Україні тривала війна, я повертався із центру міста Львова до себе додому, по дорозі багато думав про етапність нашого життя, про уроки, які ми проходимо і вчимось, або знов їх проходимо, якщо не навчились. Зайшов на Нову пошту отримати чергову книгу, після прочитання якої, життя різко змінилось в кращу сторону.


Едіт Егер Дар

Хочу поділитись з Вами короткими тезами з цієї книги, отже:

1. « Я часто повторюю, що ми маємо надати нашим дітям коріння та крила. І те саме маємо дати собі. Все, що в нас є, - це ми самі. Ми народжуємось самотніми. І самотніми помираємо. Тож, прокинувшись вранці, на початку нового дня, йдіть до дзеркала. Зазирніть собі в очі та скажіть: «ЛЮБЛЮ ТЕБЕ. НІКОЛИ ТЕБЕ НЕ ПОКИНУ». Обійміть себе і поцілуйте.»

2.  «Часом досить єдиного питання, щоб скерувати вас на шлях, що виведе зі стану жертви: ЧИ МЕНІ ЦЕ НА КОРИСТЬ? ЦЕ МЕНЕ ВИСНАЖУЄ ЧИ НАДАЄ СИЛИ? Чи на користь з’їсти шматок шоколадного торта?». Коли Ви не знаєте, яке рішення прийняти, просто поставте собі питання – чи мені це на користь, та відпустіть – відповідь прийде до Вас сама.

3. «Вийти із стану жертви потрібно лише для того, щоб повернутися до життя. Яке залишилося прожити.» Поверніться до життя, воно триває, і воно яскраве.

4.   «Минуле в минулому, а я тут і зараз. Будь-яка криза може стати відправною точкою для трансформації.» Минуле – це Ваш досвід, і він цінний для Вас. Але Ви є тут, в цьому моменті, це все, що у Вас є. Ви маєте владу самі вибирати свій стан і куди Вам йти далі.

5.  «Ніхто не може забрати у Вас - Ваш внутрішній світ та почуття. Навіщо ви наділяєте когось такою владою?»

6.  «Він був хворою людиною. А у хворих людей хворий розум. І ви маєте вирішувати, як довго ще дозволятимете вибору хворої людини утримувати себе від того життя, яким хочете жити.»

7.  «Припинити заплющувати очі на власні бажання й уподобання.  Цілком нормально бути себелюбною – практикувати любов до себе та піклування про себе.»

8.   «НАШІ ВНУТРІШНІ РЕСУРСИ БЕЗМЕЖНІ, АЛЕ ЧАС І СИЛИ ОБМЕЖЕНІ. ВОНИ СПЛИВАЮТЬ.»

9.   «Працюйте, любіть, розважайтеся. Накресліть графік, позначте час, який щодня витрачаєте на роботу, любов, розваги. Чи всі категорії приблизно однакові за часом? Як ви могли би змінити свій день, щоб приділити більше часу категорії з найменшим підсумком часу?»

10. «У житті також є місце, щоб ушанувати душі наших близьких, що приходили до нас, - до одних зовсім ненадовго, до інших на кілька десятиліть і відпустити їх. У житті є місце, щоб усвідомити смуток і радість, які можуть співіснувати тут і зараз, та прийняти кожне відчуття.»

11. «Але ви не можете хотіти чогось замість іншої людини. Вам не обов’язково погоджуватися з думкою іншого. Ви не маєте поступатися власною правдою – і, будь ласка, ніколи цього не робіть. Свобода настає тоді, коли ви відпускаєте потребу мати рацію.»

12. «Ви не вільні поки мусите щось доводити. Дуже важливо вміти поступатися потребою виправдовуватися. Не виправдовуйтеся через злочин, який вас не стосується.» Не доводьте і не аргументуйте, поступіться потребою виправдовуватися, і відпустіть.

13. «Любі, вам у будь-якому разі буде п’ятдесят – чи тридцять, чи шістдесят, чи дев’яносто. То чому б не ризикнути? Зробіть щось, чого ще не робили. Зміни – синонім зростання. А щоб зростати, потрібно рухатися вперед, а не по колу. Часи змінюються, і ми змінюємося разом із ними.»

14. «Ми прощаємо заради самих себе, щоб більше не бути жертвами чи ув’язненими минулого, щоб скинути з себе тягар, що містить лише наш біль.»

15. « Річ не в тім, щоб викреслити когось із життя, а в тому, щоб відпустити. Доки ви казатимете, що не можете когось простити, то витрачатимете сили на те, щоб пручатися, замість того, щоби сприяти собі та життю, на яке заслуговуєте. Пробачити не означає дозволити й далі завдавати вам болю. У кривді немає нічого нормального. Але що сталося, те сталося. І ніхто крім вас не може зцілити вашу рану.»

16. «Минуле в минулому. То де ви зараз і куди волієте рухатися? Свобода не має стосунку до того, що ви не плануєте робити, - навпаки, вона полягає в тому, що ви робити збираєтеся. Заради чого ви живете? Яке життя хочете втілити, яких звичок набути? За якими вказівниками рухаєтеся? Чи наближають вони вас до мети?»


   Зміни – це єдине, що у Вас є, якщо візьмете відповідальність за своє життя і свій вибір. Зміни – це інструмент, який потрібно безперервно застосовувати для того, щоб втілити життя, яке хочете мати.

 

Автор: Михайло Чорний на основі книги Едіт Егер «Дар: 12 уроків, які врятують ваше життя»169 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page